Przejdź do treści

Dlaczego WordPress?

  • przez

Strony internetowe oparte o platformę WordPpress

WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych – blisko połowa wszystkich stron w internecie jest na nim oparta (2015).

Skąd taki sukces? Od lat twórcy platformy dbają o komfort użytkowników oraz podążają za standardami i najnowszymi trendami w internecie. Fakt ten doceniło także Google po przez dobrą i szybką indeksację zasobów WordPress-owych preferując je w swoich algorytmach, co dodatkowo podniosło walory platformy. {Zjawisko to ma też swoje „negatywne” oblicze, całe tzw. zaplecza seo, oparte są także, w prawie 100% o WordPressy. Dlatego w początkowej fazie istnienia naszej strony musimy brać to mocno pod uwagę i bardzo uważać, aby na starcie nie „podpaść” robotom indeksującym.}

Obecnie można stwierdzić, że to już WordPress wyznacza standardy. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad stworzeniem prostej lub zaawansowanej strony przyjaznej użytkownikom i jednocześnie wyszukiwarkom, to decyzja może być tylko jedna – WORDPRESS. Dodatkowo istnieje duża ilość tzw. szablonów (themes), zarówno bezpłatnych, jak i komercyjnych oraz kilkadziesiąt tysięcy tzw. wtyczek (plugins) mogących w szybki i prosty sposób dodać funkcjonalności do strony.

A co najważniejsze WordPress jest udostępniany na licencji open source, co oznacza, że jest 100% darmowy! Płatne mogą natomiast być szablony, grafiki, inne dodatki oraz samo ich wdrożenie na stronie. Tym nie mniej korzyści jakość/cena są niepodważalne. Strony oparte o WP zawsze będą tańsze od wszystkich typowych komercyjnych CMSów i przy podobnych funkcjonalnościach koszt i tak będzie o połowę niższy, nie wspominając o możliwościach rozbudowy, gdyż komercyjne CMSy mogą nie udostępniać kodów źródłowych i wtedy zawsze będziesz już przywiązany do producenta. Czy masz jeszcze wątpliwości co wybrać?

Najnowaszą wersję do pobrania znajdziesz tutaj

 

Tekst: Tomasz Korona
08.2015
error: