Przejdź do treści

Nowości / zmiany w Google 01.2017

  • przez

Zmiany w Google dotyczące bezpieczeństwa stron internetowych:

Od początku stycznia 2017 roku w przeglądarce Chrome (w wersji 56 i nowszych) strony internetowe, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą wykorzystywać protokołu HTTPS.
Nowe ostrzeżenie stanowi element pierwszej fazy długoterminowego planu. Plan ten ma na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niezabezpieczonych.

Od końca stycznia także nowy sposób prezentowania reklam Google AdWords – będą widoczne lokalne numery telefonów:

Formaty reklam z rozszerzeniem lokalizacji będą teraz zawierać więcej informacji i staną się jeszcze bardziej powiązane z lokalnymi usługami w wyszukiwarce i Mapach Google.
„Mimo że rozszerzenia połączeń nie mogą się wyświetlać w reklamach zawierających rozszerzenie lokalizacji. Chcemy umożliwić użytkownikom na bezpośredni kontakt z lokalnymi placówkami firm oraz zadbać o to, by wrażenia odbiorców reklam były spójne z tym, co widzą oni w lokalnych wynikach wyszukiwania.”

{Od tego momentu Google będzie też mógł pobierać opłaty za konwersje telefoniczne. To naprawdę znacząca zmiana i prawie koniec darmowego pokazywania numerów telefonów w reklamach.}

Tekst: Tomasz Korona
10.01.2017
error: